PostWysłany: Nie 21:01, 07 Paź 2007 Powrót do góry

Posty: 2695

Pomógł: 27 razy
Skąd: Szymbark

MŚ: ogromne emocje w finale i "złoto" dla Polek!

Polska drużyna w składzie: Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak i Katarzyna Kryczało zdobyła złoty medal turnieju drużynowego florecistek podczas odbywających się w Sankt Petersburgu szermierczych mistrzostw świata.
W finale podopieczne fechmistrza Tadeusza Pagińskiego pokonały po szalenie emocjonującej walce broniące tytułu mistrzyń świata Rosjanki 26:25.

Obserwator
PostWysłany: Pon 9:39, 08 Paź 2007 Powrót do góry

Dołączył: 13 Sie 2007

Posty: 385

Gołota pokonał McBride’a

Andrzej Gołota pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Irlandczyka Kevina McBride'a podczas gali w Nowym Jorku. To 40. zwycięstwo w karierze polskiego boksera. Stawką pojedynku był mało znaczący pas IBF Ameryki Północnej w wadze ciężkiej. Być może po tej wygranej Gołotą otrzyma kolejną, piątą już szansę zdobycia tytułu zawodowego mistrza świata. Dotychczasowe próby były nieudane.

PŚ w rugby: triumf RPA

Zespół RPA po raz drugi w historii sięgnął po Puchar Świata w rugby. W niedzielnym finale ekipa z Afryki pokonała obrońców trofeum - Anglię, 15:6 (9:3).

Obserwator
PostWysłany: Wto 12:31, 30 Paź 2007 Powrót do góry

Posty: 385

Dramatyczny mecz, Polacy z Superpucharem!

Polacy pokonali po niezwykle emocjonującym meczu Szwecję 27:26 (14:15) w finale prestiżowego turnieju, którego stawką był Superpuchar. Podopieczni Bogdana Wenty w starciu z drużynami ze światowej czołówki zanotowali komplet czterech zwycięstw.
Na 11 konfrontacji z czterokrotnymi mistrzami świata i czterokrotnymi mistrzami Europy "Biało-czerwoni" wygrali tylko dwie ostatnie. Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej QS-Supercup i wówczas drużyna Bogdana Wenty była zdecydowanie lepsza (30:24).

Historyczny triumf Węgra

Węgier Tabor Talmacsi (Aprilia) zdobył tytuł mistrza świata w motocyklowej klasie 125 ccm, zajmując w niedzielę drugie miejsce w wyścigu o Grand Prix Walencji, ostatnim starcie w sezonie.
Na hiszpańskim torze triumfował Hiszpan Hector Fauber (także Aprilia).

Talmacsi jest pierwszym węgierskim motocyklistą, który został mistrzem świata.

Jammasters
PostWysłany: Czw 21:16, 13 Gru 2007 Powrót do góry

Posty: 2695

ME: złoty medal i fenomenalny rekord świata na urodziny Jędrzejczak!

Fantastyczny prezent urodzinowy sprawiła sobie Otylia Jędrzejczak. Najlepsza polska pływaczka w historii w wyścigu finałowym na 200 m stylem motylkowym podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie w Debreczynie zdobyła złoty medal i ustanowiła nowy rekord świata.

Stokrotka
PostWysłany: Sob 21:48, 15 Gru 2007 Powrót do góry

Dołączył: 12 Sie 2007

Posty: 69

Nie tylko Otylia zdobywa medale, po 3 dniach mamy w dorobu oprócz sukcesu Otylii złoto i srebro Pawła Korzeniowskiego ( choć nie wile brakło były by dwa złote medale) złoto Mateusza Sawrymowicza oraz srebro Katarzyny Baranowskiej i Aleksandry Urbańczyk. ME jeszcze się nie skończyły wiec licze na kolejne sukcesy.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sport Szymbark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare