PostWysłany: Nie 17:58, 07 Paź 2007 Powrót do góry

odstawała to mało powiedziane wogóle ich nie było widać ale nareszcie Stoch coś pokazał i oby tak do ZIMY

PostWysłany: Sob 10:40, 13 Paź 2007 Powrót do góry

Dołączył: 09 Sie 2007

Posty: 2695

Pomógł: 27 razy

Konkurs Na Igielicie w Zakopanem

W mistrzostwach Polski Adam Małysz od dawna nie miał tak mocnego rywala. Może nawet nigdy. - Kamil skacze świetnie. Jest w stanie mnie pokonać - mówi o Stochu "stary" mistrz.
Kto jest faworytem konkursów o mistrzostwo Polski na igelicie? - A kto wygrał niedawno konkurs Letniej Grand Prix, no kto? - pyta z uśmiechem Małysz.

Przyzwyczajony do roli jedynego faworyta mistrzostw Polski nową rzeczywistość przyjmuje z wielkim zadowoleniem.
Coś się dzieje, jest kolejny bodziec. Dla mnie i dla pozostałych chłopaków. Bardzo bym sobie życzył, by zima było podobnie, by presja dużego wyniku się podzieliła, a nie spoczywała wyłącznie na mnie - mówi Małysz.

W sobotę zawodnicy będą rywalizowali na Wielkiej Krokwi (HS 134), na niedzielę odbędzie się konkurs na skoczni średniej (HS 94). W zawodach wystartują także reprezentanci Słowacji oraz Ukrainy.

MP: Małysz znów najlepszy

Adam Małysz wygrał w sobotnim konkursie Mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igelicie, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Nasz najlepszy skoczek prowadził po pierwszej serii, w drugiej też pokazał klasę i oddał najdłuższy skok zawodów - 134 m.
Dla Małysza to dwunasty tytuł mistrza Polski w karierze.

Drugie miejsce zajął Marcin Bachleda (120 m i 130,5 m). Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch (121 m i 128,5m).

1. Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) 271,9 pkt (126,5 i 134 m)
2. Marcin Bachleda (TS Wisła Zakopane) 249,9 (120 i 130,5)
3. Kamil Stoch (LKS Poroniec Poronin) 249,1 (121 i 128,5)
4. Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka) 244,9 (122,5 i 125,5)
5. Tomisław Tajner (AZS AWF Katowice) 223,8 (121,5 i 117)
6. Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka) 222,9 (112,5 i 125,5)
7. Wojciech Skupień (TS Wisła Zakopane) 221,6 (117,5 i 119,5)
8. Maciej Kot (Start Krokiew Zakopane) 218,4 (119 i 116,5)
9. Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) 216,6 (116 i 118,5)
10. Krystian Długopolski (TS Wisła Zakopane) 210,6 (117 i 115)

Jammasters
PostWysłany: Nie 21:24, 14 Paź 2007 Powrót do góry

Posty: 2695

MP: "złoto" dla Małysza, świetny Murańka

Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) wygrał niedzielny konkurs mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igielicie. Na średniej skoczni w Zakopanem za skoki na odległość 90,5 i 89 m otrzymał notę 253 pkt.
Srebrny medal zdobył Kamil Stoch (LKS Poroniec) - 236,5 pkt (85 i 87,5 m), trzeci był Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) - 230,5 pkt (88 i 82 m).

Obserwator
PostWysłany: Wto 8:41, 16 Paź 2007 Powrót do góry

Posty: 385

Klimek Murańka pojedzie na zawody PŚ w skokach i przejdzie do historii!

Rozmawialiśmy z trenerem Hannu Lepistoe. Klimek Murańka pojedzie na zawody Pucharu Świata. Ale tylko na jeden konkurs, góra dwa - mówi "Gazecie Wyborczej" jego trener Józef Jarząbek.
- Jakby chciał go wziąć na więcej, to i tak byśmy nie dali. Ale Klimek się do tego rwie.

Jeśli Murańka wystartowałby w wieku 13 lat na zawodach Pucharu Świata, byłby bodaj najmłodszym skoczkiem w historii tego cyklu. Nawet genialni Finowie Matti Nykaenen i Toni Nieminen pierwsze zawody Pucharu Świata zaliczyli w wieku 16 lat.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

capello
Najsłabsze Ogniwo
PostWysłany: Wto 8:44, 16 Paź 2007 Powrót do góry

Dołączył: 14 Sie 2007

Posty: 18

Jak byliśmy w Zakopanem miałem okazję zobaczyć jego puchary i wszystkie medale które zdobył w swojej karierze sportowej. Powiem że jest tego trochę. Smile

Juz dzis zaczyna sie sezon!!
Kwalifikacje i treningi do sobotniego konkursu...
w piatek jest konkurs drozynowy w ktorym mamy szanse stanac na podium (wiem ze brzmi troche nierealnie ale mamy mozliwosci aby to osiagnac z ta drozyna ktora pojechala na pierwsze zawody do Finlandii)
Tak wiec..

WIELKIE SKAKANIE CZAS ZACZAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariposta
Moderatorzy
PostWysłany: Czw 20:55, 29 Lis 2007 Powrót do góry
Moderatorzy

Dołączył: 29 Wrz 2007

Posty: 256

A mnie tam skoki już tak bardzo nie kręcą. Kiedyś było o tym jakoś głośniej i w ogóle.

heeeeeeeeeeee na którym
dobrze że drużyn chyba było 13 bo nasi mają bodajże 11 ?? z tym co teraz pokazali to masakra hehehe a co by było jak by drużyn było 6 to nasi i tak 11 bo to jest zgroza

JARO663
Prezes
PostWysłany: Pon 13:19, 03 Gru 2007 Powrót do góry
Prezes

Posty: 564

Polskie skoki to tylko iwylacznie ADAM... niestety Mlodsi zawodnicy nie wytrzymuja presjii i poprostu sie sapalja psychicznie
moze kiedys cos osiagna... ale napewno jeszcze nie teraz

Jammasters
PostWysłany: Śro 19:10, 26 Mar 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Janne Ahonen niespodziewanie zakończył karierę!

Znakomity fiński skoczek narciarski, pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i dwukrotny medalista olimpijski, Janne Ahonen postanowił zakończyć karierę. Jak dla mnie jeden z najlepszych skoczków w historiii tego sportu.

Ostatnio zmieniony przez Jammasters dnia Śro 19:12, 26 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sport Szymbark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare