PostWysłany: Nie 19:46, 09 Mar 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Pomógł: 27 razy
Skąd: Szymbark

Jest Awans Do Playoff

Aby awansować do strefowego turnieju finałowego seniorzy tarnowskiej Unii musieli pokonać w ostatniej kolejce na własnym parkiecie Glimar Gorlice różnicą 15 punktów. Mimo iż Jaskółki prowadziły na ponad minutę przed końcem meczu 19-ma oczkami, szaleńcza pogoń gości w końcówce pozwoliła rywalom zmniejszyć straty do 13 punktów i mimo porażki Glimaru, to zawodnicy tego klubu po meczu mogli cieszyć się z awansu.

Jak przystało na mecz o dużą stawkę obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo uważnie, koncentrując się przede wszystkim na grze obronnej. W efekcie ćwiartka ta była bardzo wyrównana i zakończyła się skromną wygraną Unii 17:14.

W drugich dziesięciu minutach mający do odrobienia sporą stratę punktową tarnowianie zaczęli grać agresywniej w obronie i dokładniej w ataku, co szybko przyniosło skutek. W 6 minucie meczu Unia prowadziła już 30:19 i wizja awansu stawała się coraz bardziej realna. W końcówce kwarty Jaskółki zagrały jednak nieskutecznie i do szatni schodziły przy zaledwie 8-punktowym prowadzeniu 33:25.

Trzecią ćwiartkę bardzo dobrze rozpoczęli goście, którzy szybko zniwelowali straty do gospodarzy do jednego kosza (40:38 w 6 minucie tej kwarty). Wprawdzie Jaskółki odpowiedziały na taką sytuację zdobywając 6 punktów z rzędu, jednak dobrze grający w tej części meczu zawodnicy Glimaru w końcówce ponownie odrobili kilka punktów i przed ostatnią kwartą przegrywali tylko 48:44.

Końcowe 10 minut to popis w wykonaniu zawodników Unii, którzy w żadnym razie nie zamierzali rezygnować z walki o awans. Bardzo dobra gra w obronie oraz skuteczne akcje w ataku pozwoliły Unii wygrać pierwsze 9 minut tej kwarty 23:8 i wyjść na wysokie 19-punktowe prowadzenie na nieco ponad minutę przed końcem meczu. Zagrożeni goście potrafili jednak zmobilizować się do gry i po punktach Michała Bąka i Przemysława Cygana wynik wynosił już tylko 71:56 dla Unii. Błąd Jaskółek w rozegraniu piłki w ataku sprawił jednak, że ostatnia akcja meczu należała do Glimaru. Faulowany przy rzucie za 3 punkty był Michał Bąk, jednak nie trafił on żadnego z 3 rzutów wolnych! Niestety błąd Unii w zastawieniu sprawił, że goście zebrali piłkę po niecelnym rzucie i na sekundę przed końcem meczu zdobyli 2 punkty spod samego kosza, które dały Glimarowi upragniony awans (Przemysław Cygan).

Tym samym seniorzy tarnowskiej Unii zakończyli w dniu dzisiejszym sezon na 6 miejscu w tabeli z 3 zwycięstwami i 9 porażkami.

UNIA TARNÓW – Glimar Gorlice 71:58 (17:14, 16:11, 15:19, 23:14) Punkty dla Unii: Skowron 24, Stawarski 15, Niemczura 7, Łaszewski 6, Piska 6, Kapałka 5, Białas 4, Uriasz 4

Najwięcej dla Glimaru:Przemysław Cygan 17.

źródło:tarnow.e-basket.pl

Ostatnio zmieniony przez Jammasters dnia Nie 19:50, 09 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sport Szymbark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare