Ekstrima Gorlice - Ogniwo Piwniczna 3 : 0

PostWysłany: Pon 12:36, 27 Paź 2008 Powrót do góry

Dołączył: 12 Paź 2008

Posty: 4

Drugie zwycięstwo beniaminka z Gorlic w III lidze

Drużyna seniorek Klubu Rekreacyjno-Sportowego Ekstrim Gorlice wygrała z Ogniwo Piwniczna 3:0 (25:11, 25:15, 25:19). Było to drugie bardzo ważne zwycięstwo beniaminka z Gorlic w rozgrywkach III ligi kobiet w sezonie 2008/09.

Mecz poza krótkimi momentami bezapelacyjnie należał do miejscowych siatkarek, które od samego początku spotkania grały na wysokiej skuteczności w ataku. W 5 minucie po skutecznym ataku Katarzyny Barszcz ze skrzydła Ekstrim prowadził już 9:3. Kilka minut później gorliczanki po akcjach Ewy Wojdyły oraz Kingi Kozyry prowadziły 13:5. Dalszy przebieg seta to zdecydowana dominacja miejscowych, które z każdą minutą powiększały przewagę punktową nad Ogniwem. Prowadzenie Ekstrimu 20:8 pozwoliło trenerowi miejscowych Januszowi Wojdyle wprowadzać kolejne zmiany wśród swoich zawodniczek. Ostatecznie gorlickie siatkarki wygrały wysoko pierwszego seta 25:11.

Drugi set dość niespodziewanie należał do ambitnie walczących dziś siatkarek Ogniwa, które po 5 minutach prowadziły 6:0. Dopiero po czasie dla trenera Ekstrimu miejscowe zaczęły grać bardziej skuteczniej, zmiejszając straty do 3 punktów (4:7). Po skutecznym bloku gorliczanek w 10 minucie na tablicy świetlnej pojawił się remis 8:8. Kilka minut później Ekstrim prowadził już 13:10. Od tego momentu sympatycy siatkówki mogli oglądać podobny scenariusz, który miał miejsce w pierwszym secie. Po kilku asach serwisowych, skończonych atakach ze skrzydeł i środka miejscowe mogły cieszyć się z zwycięstwa 25:15.

Trzeci set spotkania do stanu 6:5 dla Ekstrimu był bardzo wyrównany. Od tego momentu miejscowe zaczęły powiększać przewagę punktową nad Ogniwem prowadząc w 8 minucie 16:8. Nikt chyba wśród sympatyków nie miał już wątpliwości, że w dniu dzisiejszym to gorliczanki po raz drugi w tym sezonie wygrają swój mecz ligowy. W 15 minucie Ekstrim prowadził już 21:13 i jedyną niewiadomą był tylko końcowy wynik seta. Przyjezdne próbowały jeszcze raz wykorzystać wprowadzone zmiany u gorliczanek zmniejszając straty do 5 punktów (22:17). Ostatecznie to jednak Ekstrim mógł się cieszyć z końcowego sukcesu wygrywając seta 25:19 a cały mecz 3:0.

Na wyróżnienie zasługują wszystkie zawodniczki Ekstrimu, bo każda z nich zagrała na przyzwoitym poziomie i jest to ich wspólny sukces całej drużyny. Zawodniczką meczu została wybrana 18 letnia Ewa Wojdyła, która od początku sezonu w gorlickim zespole gra coraz skutecznej.

Wysokie zwycięstwo z Ogniwem Piwniczną pozwoliło Ekstrimowi awansować na 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Następny mecz w III lidze gorlickie siatkarki zagrają 8 listopada na wyjeździe z ostatnim zespołem tej ligi MOSiR-em Bukownem.

KRS EKSTRIM Gorlice: Elżbieta Wilczkiewicz, Agnieszka Olchawa, Agata Tomczak, Karolina Firlit, Ewa Wojdyła, Monika Kosiba, Kinga Kozyra, Katarzyna Barszcz, Magdalena Deć, Katarzyna Kukuła, Honorata Pieczonka (kpt), oraz Karolina Różycka (libero).

MUKS OGNIWO Piwniczna: Agnieszka Gumulak, Paulina Gawlak, Teresa Manowska (kpt), Anna Janeczek, Anna Jurczyńska, Aneta Gumulak, Monika Sułkowska.

Młodziczki Ekstrimu bliskie urwania seta liderowi z Brzeska

W meczu czwartej kolejki w rozgrywkach IV ligi kobiet gorlickie młodziczki Ekstrimu przegrały z liderem rozgrywek MKS Gryf Brzesko 0:3 (19:25 28:30, 9:25).

Pomimo przegranej trzynastoletnie i czternastoletnie gorlickie siatkarki zagrały przyzwoite spotkanie z o wiele starszymi i doświadczonymi zawodniczkami Gryfa. Nie wiele brakowało a w 2 secie meczu zgromadzeni sympatycy siatkówki na gorlickiej hali OSiR byli by świadkami olbrzymiej niespodzianki. O ile pierwszy set do 6 minuty był jeszcze wyrównany i młodziutkie gorliczanki potrafiły doprowadzić do remisu 6:6, to od tego momentu młodziczki zaczeły popełniać błędy w przyjęciu. Lider, który w dotychczasowych rozgrywkach wygrał wszystkie trzy mecze bez straty seta zaczął grać bardziej skutecznej prowadząc w 11 minucie 16:9. Jednak młode gorliczanki potrafiły jeszcze się poderwać do gry i w 16 minucie przegrywały już tylko 21:16. Ostatecznie młodziczki Ekstrimu po błędach w przyjęciu i ataku przegrały pierwszego seta 25:19.

Drugi set od samego początku układał się po myśli młodych dziewczyn z Ekstrimu, które uzyskały kilku punktową przewagę i to one niespodziewanie prowadziły. Przyjezdne z Brzeska zdołały dwukrotnie doprowadzić do remisu 10:10 i kilka minut później 14:14. Od tego momentu młodziczki Ekstrimu po skutecznych atakach i prostych błędach lidera prowadziły 20:15. Kilka minut później było już 24:19 dla młodziczek Ekstrimu. Do pełni szczęścia brakowało tylko 1 punktu i najmłodsza drużyna w IV lidze była by sprawcą olbrzymiej niespodzianki. To właśnie one mogły jako pierwsze urwać liderowi seta. Młodziczki jednak nie potrafiły skończyć czterech kolejnych piłek setowych doprowadzając tym samym do nerwowej końcówki. Gorliczanki miały jeszcze dwie okazje do skończenia piłek setowych, ale przyjezdne zdołały wyjść z dużych opresji. Po 30 minutach tego seta, który był bardzo ciekawym i emocjonującym widowiskiem to przyjezdne z Brzeska wygrały 30:28.

W trzecim secie z młodziczek tak jakby uszło powietrze i być może jeszcze gdzieś tam rozpamiętywały przegranego drugiego seta. Wykorzystały to przyjezdne, które nie chciały już doprowadzić do kolejnych nerwowych sytuacji ostatecznie wygrywając ostatniego seta 25:9.

Pomimo tego za ten cały mecz należą się duże brawa dla młodziczek Ekstrimu, które po raz kolejny udowodniły, że różnica wieku to nie wszystko i do każdego meczu podchodzą na 100 procent swoich umiejętności. Możliwość ogrywania ich w IV lidze kobiet ma zaprocentować w następnych sezonach a także w czasie kolejnych tegorocznych turniejów młodziczek o mistrzostwo Małopolski.

Następny IV ligowy mecz gorlickie młodziczki zagrają 8 listopada w Tarnowie z miejscową Tarnovią. Dzień później przyjdzie im rozegrać wyjazdowy II Turniej III ligi młodziczek w dalekich Kętach (ok.200 km od Gorlic).

KRS Ekstrim Gorlice: Joanna Cygnarowicz, Angelika Szura, Aleksandra Markowicz, Mirosława Mika (kpt), Jagoda Basista, Sylwia Pałys, Kinga Wójtowicz, Katarzyna Markowicz, Karolina Ćwiklik, Kinga Liszka, Agnieszka Kosiba oraz Milena Mleczak (libero).

Gryf Brzesko: Joanna Przybyło, Katarzyna Gawenda, Sylwia Piątkowska, Magdalena Kostecka (kpt), Paulina Pająk, Agnieszka Sobieraj, Lucyna Matula, Magdalena Bednarczyk-Fido, Małgorzata Stolarz, oraz Marta Kotfis (libero).

źródło:ekstrim.gorlice.pl

Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez KRS dnia Pon 12:38, 27 Paź 2008, w całości zmieniany 2 razy