PostWysłany: Sob 15:54, 16 Sie 2008 Powrót do góry

Pomógł: 27 razy
Skąd: Szymbark

Jest złoto Olimpijskie !!!

Tomasz Majewski zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą na IO w Pekinie. W czwartej kolejce konkursu rzucił 21 m 51 cm!

To drugi medal dla Polaków zdobyty przez polskich reprezentantów. Wcześniej srebro zdobyła drużyna szpadzistów. W finale przegrała jednak z faworyzowanymi Francuzami.

Tomasz Majewski w finale w pierwszej próbie uzyskał 20,80 m. Po pierwszej kolejce dawało mu to pierwsze miejsce. W drugiej pchnął kulę na odległość 20,47 m. i spadł na 4. pozycję.

Polak ponownie objął prowadzenie w trzeciej kolejce konkursu. Pchnął wtedy kulę na odległość 21m 21 cm. W czwartej kolejce rzucił jeszcze dalej po raz trzeci poprawiając swój rekord życiowy ( najpierw w porannych eliminacjach 21.04, potem w trzeciej kolejce konkursu)

Majewski zdobył sześćdziesiąty złoty medal w historii występów Polaków na letnich igrzyskach olimpijskich, dwudziesty drugi w lekkiej atletyce i drugi, po Władysławie Komarze, w pchnięciu kulą!

Największe osiągnięcia Majewskiego do tej pory to brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Świata w Walencji. Majewski był też piąty w Mistrzostwach Świata w Osace w 2007 r.

[link widoczny dla zalogowanych] / [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez Jammasters dnia Sob 15:59, 16 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Jammasters
PostWysłany: Sob 16:00, 16 Sie 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Pierwszy medal dla polski !!!

Polscy szpadziści wywalczyli pierwszy medal dla naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Tomasz Motyka, Radosław Zawrotnik, Robert Andrzejuk i Adam Wiercioch zdobyli srebrne medale w turnieju drużynowym. W finale przegrali z Francuzami, ale najbardziej zapadł w pamięć ich półfinałowy bój z ekipą Chin.

Polacy pokonali Chiny 45:44. To nie był pojedynek dla ludzi o słabych nerwach! W ostatniej walce reprezentant Polski prowadził 43:41 i 44:42, jednak Chińczyk zdołał doprowadzić do remisu 44:44 i o wszystkim zdecydowała ostatnia akcja. Ostatnie, złote, trafienie należało jednak do Tomasza Motyki i to polska drużyna awansowała do finału!

W finale Francuzi nie dali już szans polskiej drużynie. Niemal od samego początku kontrolowali kolejne pojedynki i seryjnie zadawali trafienia. Prowadzili 16:8, 23:11 i 35:20. Przy stanie 37:23 kontuzji doznał jeden z nich, Jerome Jeannet. Wrócił do walki z Radosławem Zawrotniakiem, ale Polak nie chciał wykorzystywać pecha rywala i nie starał się nawet atakować.

Do ostatniej walki stanęli Fabrice Jeannet i Tomasz Motyka. Jeannet wygrał 7:4, a Francja cały pojedynek 45:29 i zdobyła złoty medal. Polacy wywalczyli srebrne medale.

Brąz przypadł Włochom, którzy w walce o 3. miejsce pokonali Chińczyków.

Jammasters
PostWysłany: Nie 11:50, 17 Sie 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

"Srebro" polskiej osady!

Polska wioślarska czwórka bez sternika wagi lekkiej w składzie Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys i Paweł Rańda zdobyła niespodziewanie srebrny medal igrzysk olimpijskich!
Po 500 metrach polska osada zajmowała szóste miejsce. Kolejna "pięćsetka" to przesunięcie się na 5. pozycję. Na 500 metrów przed metą nasza osada przesunęła się na 2. miejsce! I takie też nasi zawodnicy, naciskani przez rywali utrzymali na mecie!

Zwyciężyli z czasem 5.47,76 Duńczycy (Eskild Ebbesen, Mads Andersen, Morten Joergensen, Thomas Ebert). Polacy finiszowali w czasie 5.49,39. Za naszą osadą finiszowali, z czasem 5.50,09 Kanadyjczycy (Liam Parsons, Mike Lewis, Jon Beare, Iain Brambell).

Jammasters
PostWysłany: Nie 11:51, 17 Sie 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Polacy mistrzami olimpijskimi!

Polska wioślarska czwórka podwójna w składzie Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, wielcy faworyci finałowego wyścigu, zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich!
Polacy, trzykrotni mistrzowie świata, rozpoczęli w swoim rytmie i po 500 metrach prowadzili. Na półmetku do ponad sekundy powiększyli przewagę nad Włochami.

500 metrów przed metą nasza osada miała prawie 2 sekundy przewagi nad Włochami. Utrzymali ją do mety i zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich! Na mecie nasza osada uzyskała czas 5.41,33. Polacy wyprzedzili o 2,24 s Włochów (Simone Raineri, Rossano Galtarossa, Simone Venier, Luca Agamennoni). Trzecie miejsce z czasem 5.44,34 czwórkę Francuzów w składzie Cedric Berrest, Julien Bahain, Pierre-Jean Peltier, Jonathan Coeffic.

Jammasters
PostWysłany: Nie 12:00, 17 Sie 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Historyczny medal Wieszczek!

Agnieszka Wieszczek zdobyła brązowy medal olimpijskiego turnieju zapaśniczego w stylu wolnym w kategorii 72 kg! Polka w decydującej walce pokonała Hiszpankę Maider Undę w dwóch rundach 2:0. To pierwszy medal dla Polski w zapasach kobiet i pierwszy w zapasach od 1996 roku.
Pierwszy punkt w walce o brązowy medal zdobył Hiszpanka, która po akcji Wieszczek popisała się udaną kontrą. Polka za chwilę dostała jeden punkt za sprowadzenie rywalki do parteru. Pod koniec dwuminutowej odsłony nasza zawodniczka zdobyła kolejny dwa punkt i wygrała rundę 2:1.

W drugiej rundzie Wieszczek obeszła rywalkę i za to otrzymała punkt. Do końca nie dała się rywalce zaskoczyć, wygrała całą walkę 2:0 i zdobyła brązowy medal. Złotą medalistką olimpijską została sensacyjnie Chinka Jiao Wang. W finale pokonała pogromczynię Polki z pólfinału, mistrzynię świata, Bułgarkę Stankę Zlatewą. Drugi "brąz" wywalczyła Kaori Icho z Japonii.

Ostatnio zmieniony przez Jammasters dnia Nie 12:02, 17 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Jammasters
PostWysłany: Pon 14:15, 18 Sie 2008 Powrót do góry

Posty: 2695

Kolejne złoto dla Polski !

Leszek Blanik, aktualny mistrz świata i Europy, startujący w gimnastyce sportowej w skoku przez konia, zdobył złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie! To pierwszy złoty medal w historii polskiej gimnastyki!
Polak za swój pierwszy skok, uzyskał notę 16,600 pkt., zaś za drugi - 16,475 pkt., co dało mu średnią 16,587 pkt.

Taką, samą oceną co Polak, uzyskał Francuz - Thomas Bouhail, ale po podliczeniu wszystkich sześciu not sędziowskich (nie tylko średnich), to Polak był wyżej w klasyfikacji. Rumun Miarian Dragulescu po pierwszym skoku wyraźnie prowadził z Blanikiem, ale w swojej drugiej próbie zaliczył upadek i przestał się liczyć w walce o "złoto"

Dla Blanika to drugi medal olimpijski, nasz gimnastyk ma już w swojej kolekcji "brąz" z Sydney.

Dla naszej reprezentacji to już siódmy medal na igrzyskach olimpijskich Pekinie. Złote medale, oprócz Blanika, zdobyli Tomasz Majewski w pchnięciu kulą, czwórka podwójna wioślarzy, srebrne - czwórka bez sternika wagi lekkiej wioślarzy, ekipa naszych szpadzistów, sztangista Szymon Kołecki, a brązowy - zapaśniczka Agnieszka Wieszczek.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sport Szymbark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare