Sparingi 2008/09 - Glimar : Znicz Jarosław 79:69

PostWysłany: Sob 18:27, 30 Sie 2008 Powrót do góry

Dołączył: 09 Sie 2007

Posty: 2695

Pomógł: 27 razy
Skąd: Szymbark

Drużyna Glimaru okazała się lepsza i zasłużenie wygrała po emocjonującym spotkaniu ze Zniczem Jarosław (juniorzy starsi) 79:69 (17:23; 17;22, 20;14, 25;10)

Punkty dla Glimaru: Mariusz Nowacki 22 (3x3) ; Michał Bąk 21 (4x3); Przemysław Cygan 12 (1x3); Jacek Książek 4; Marcin Mróz 4; Krzysztof Szary 4; Bartłomiej Warzecha 2.

MKS Znicz Jarosław : Gazarkiewicz 24 (4x3) ; Wyka 14 (1x3); Balicki 13; Urban 10 (1x3); Cukierda 6; Kamiński2

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy po 2 minutach prowadzili już 8:0, ale wtedy to gospodarze głównie za sprawą Michała Bąka zdobyli 5 punktów pod rząd. Od tego momentu oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek i wynik całego spotkania oscylował wokół remisu, a na tablicy wyników utrzymywała się kilku punktowa przewaga dla gości. Po dwóch kwartach młoda drużyna Znicza Jarosław prowadziła już 11 punktami i chyba za wcześnie uwierzyła w końcowy sukces w tym sparingu. Dzięki konsekwentnej grze gospodarzy w ostatnich dwóch kwartach, którzy mozolnie odrabiali straty spotkanie stało się bardziej emocjonujące niż to miało w pierwszych dwóch kwartach. Na początku czwartej kwarty Glimar po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w tym meczu i już go nie oddał do końcowej syreny, tryumfując nad silną drużyną juniorów starszych z Jarosławia, która pokazała się z bardzo dobrej strony.

Co do postawy gospodarzy na pewno należy optymistycznie patrzeć w przyszłość i biorąc pod uwagę ambicje tych młodych zawodników wspieranych przez doświadczonych starszych kolegów sezon 2008/09 może okazać się bardzo ciekawy. W dzisiejszym sparingu zagrał też Krzysztof Szary z Nowego Sącza i prawdopodobnie przedłuży on swoją przygodę z Glimarem Gorlice na następny sezon.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sport Szymbark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare